Лідери продажів

Опубліковані книги перших переможців Всеукраїнського конкурсу імені Григора Тютюнника

Опубліковані книги перших переможців Всеукраїнського конкурсу імені Григора Тютюнника

13 квітня у передмісті Києва в Ірпінській міській бібліотеці відбулася зустріч-презентація книг двох молодих авторів – Ігоря Стамбола «Злочинний порятунок» та Юлії Бережко-Камінської «Сад (зриме і незриме)», виданих за результатами І Всеукраїнського конкурсу кращих творів на сільську та аграрну тематику імені Григора Тютюнника.

 

«Ми регулярно буваємо у селах, ми бачимо, як люди живуть, тож зрозуміли, що у тій ситуації, в якій опинилися сільські жителі, дуже важливо мати відраду для душі, можливість для творчого вираження і потрібна саме така література, яка буде розповідати про життя простих людей. Тож і вирішили започаткувати конкурс, який дозволив би виявити молодих авторів, котрим не байдужа тема землі і людей, які на ній працюють. Кращим із кращих – видати книжки. Ними стали Ігор Стамбул і Юлія Бережко-Камінська», – зазначив Денис Марчук, заступник голови «Аграрної партії».

 

Конкурс, започаткований у жовтні 2016 року «Аграрною партією», видавництвом «Самміт-книга» та Українською бібліотечною асоціацією, став майданчиком для презентації нових літературних імен. У січні цього року відбувся розгляд і оцінювання рукописів, і журі конкурсу на чолі з відомим поетом, Героєм України Іваном Драчем уже визначило найкращі з них, твори яких мали побачити світ у власних книжках. Минуло півтора місяці, слово дотримано, книги переможців – Юлії та Ігоря уже потрапили до рук перших читачів.

 

Привітати з цією подією переможців конкурсу в Ірпені зібралася творча громада міста, влаштувавши справжній концерт із романсами та авторськими піснями; численні шанувальники творчості своїх земляків – Юлії Бережко-Камінської – поетеси, члена Національної спілки письменників України, головного редактора газети «Ірпінський вісник» та молодої художниці Софії Дзюблюк, яка проілюструвала книжку Юлії. Зустрічав гостей – організаторів та членів журі конкурсу, перший заступник ірпінського міського голови Дмитро Христюк, зауваживши, що Ірпінь здавна славився як місто письменників, тож дуже важливо підтримувати цю традицію і нині, творячи тут і презентуючи свої нові книги.

Творчість переможців конкурсу високо відзначив і головний редактор газети «Літературна Україна» Станіслав Бондаренко, який, був членом журі: «Поезію Юлії ми вже не раз публікували в «Літературній Україні» і слідкуємо за її творчістю уже років десять, а Ігоря тільки з приємністю відкриваємо для себе. І це дуже важливо, що в українській літературі з’являються такі світлі нові імена».

«Усі ми родом із Саду – Едему. І, мабуть, тому, ми все життя перебуваємо у пошуках цього втраченого місця, де можна віднайти спокій і радість, душевну рівновагу і гармонію. У кожного з нас є свій Сад – сокровенний куточок душі, куди вертаєшся з усіх доріг, де ти – і Садівник, і Дерево, і його Плід. Посадити сад потрібно не лише на землі, а й у своєму внутрішньому світі, щоб було що вирощувати, що нести у собі, з чим зустріти час урожаю. Саме про це моя нова книжка "Сад (зриме і незриме)"», – представила її Юлія Бережко-Камінська.

 

До дебютної книги молодого історика Ігоря Стамбола «Злочинний порятунок» увійшло шість історичних і соціальних оповідань, присвячених подіям Другої Світової війни, післявоєнному голоду та українських 90-х. Ці події стали невід’ємною частиною життя українського села. Історіософія стала тлом оповідань, в яких простежуються прогалини в історичній пам’яті народу, протистояння прорадянської та національної концепцій, роль маленької людини на тлі глобальних подій, та всюдисущої жадібності.

 

Книги видані видавництвом «Самміт-книга», яке очолює Іван Степурін і будуть представлені на численних літературних виставках, будуть у продажу.

Автор статті: Олександра Горська

Оставить комментарий

* Ваше имя
* E-mail скрыто
* Комментарий