Лідери продажів

Знижки

Книга «Slavs not Slaves‎»: слов'янській фемінізм та пошук культурніх кодів‎

Книга «Slavs not Slaves‎»: слов'янській фемінізм та пошук культурніх кодів‎

Нещодавно відбулася презентація нової кнігі Slavs not Slaves. Авторкою проєкту стала аналітикиня моди, дизайнерка та випускниця італійського інституту моди Marangoni Катерина Костенко. Мета книги — дослідження ДНК і культурного коду слов'янських жінок та візуалізація давніх образів через призму ХХ століття. Катерина бачить слов'янок розумними, сильними волею, красивими, люблячими, жінками, які ніколи не стояли за спинами чоловіків.

"Нехай це звучить пафосно, але я можу сказати, що до реалізації цього проекту йшла все своє творче життя. Працюючи над ним, заглиблюючись у дослідження, я зрозуміла, що у нас в Україні культивується дуже вузький сегмент нашої історії, а загальна мозаїка культурного коду розмита. Зроблено багато, щоб вона забулася. Сучасна слов’янка розкриє у собі величезний ресурс — код нації, який потенційно зможе транслювати як зовнішньому світу, так і своїм нащадкам", — говорить авторка.

Головною героїнею проєкту стала Ольга Сумська в образі богині родючості Макоші. Актриса знялася у сукнях зі своєї власної колекції RIDNА, яка органічно вписалася у концепцію та бачення проєкту.

Макоша – це родинне щастя, це традиції, це благородство, це наставництво в першу чергу, і родючість. Ось це   найважливіші, унікальні риси цієї героїні. Жінка, яка несе у собі несамовиту жіночу силу і  не бачить перепон", – так охаректиризувала свою героїню Сумська. 

"У зйомках фотоілюстрацій для книги також були задіяні відомі українки: журналістка Ярослава Коба в образі скіфської принцеси, стилістка Інна Бернадіні в образі принцеси Фенікс, гімнастка Валерия Юзвяк в образі трипільської принцеси, бізнеследі Інга Кучеєва в образі амазонки та студентка Аліна Межировська в образі принцеси  Амаги. Фотографом проєкту виступив Дмитро Баранов.

Книга присвячена 30-річчю Незалежності України, видана трьома мовами у видавництві "Саміт – Книга" за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги.  У майбутньому Катерина Костенко мріє про включення книги до академічної програми українських ВНЗ. Видання буде корисним для людей творчих професій – художників, дизайнерів, журналістів та дослідників історії та культури стародавніх слов'янських народів.

Оставить комментарий

* Ваше имя
* E-mail скрыто
* Комментарий